Forfatterarkiv: Trine Alsos

8. august ordinær påmeldingsfrist

Påmeldingene strømmer på til NNM, nå som det er en uke igjen til ordinær påmeldingsfrist. Husk også påmelding til bankett og eventuelt overnatting på skole (frist 15. august). Ta kontakt hvis det er noe vi i arrangementskomiteen kan hjelpe med.

Her er et stemningsbilde fra løpsterrenget.
Løpsterreng NNM 2016

Klassetilbud og foreløpige løypelengder

Sprint

Mesterskapsklasser:
D/H21, H17-20, H40 			2,8 km
D17-20, H15-16, D40, H50        	2,5 km
D15-16, D50, H60	    		2,3 km
D60, H70                              	1,8 km
D/H 13-14				1,6 km
D70, D80, H80                        	1,3 km

Øvrige klasser
D/H17C               			1,6 km
D/H11-12, D/H13-16N              	1,1 km
D/H -10                         	1,1 km


Direkteklasser
N-åpen				1,1 km
A-direkte				2,3 km
C-direkte				1,6 km


Langdistanse

Mesterskapsklasser:
H21					10,1 km
D21, H17-20, H40        		7,1 km
D17-20, D40, H15-16,H50 		5,9 km
D15-16,D50,H60                    	4,3 km
D/H13-14, D60, H70			3,0 km
D70, D80, H80				2,6 km
	
Øvrige klasser
H17AK                    		5,9 km
D17AK                    		4,3 km
D/H13-16C, D/H17C                      	2,6 km
D/H13-16N, D/H17N              		2,6 km
D/H11-12				2,3 km
D/H-10, D/H11-12N                   	2,3 km


Direkteklasser
N-åpen					1,4 km
A-direkte				5,9 km
C-direkte				2,6 km

Stafett

Mesterskapsklasser:
D 13-16: 	2 x 2,1 km
H 13-16: 	2 x 2,5 km
D 15: 		3 x 3,7 km
H 15: 		3 x 4,6 km
D 150: 	3,1 + 2,1 + 3,1 km
H 150: 	4,1 + 3,1 + 3,5 km

Øvrige stafettklasser:
Mix: 		3 + 2 + 3,5 km
(Løpere av ulik kjønn og alder og fra ulike idrettslag 
kan danne stafettlag i mix-klassen)

Øvrige løpstilbud:
N åpen: 		1,8 km
D11-12,H 11-12: 	2 km
D -10, H-10:		2 km
Direkte A: 		4 km
Direkte C: 		2 km


For alle løpene gjelder at endelige løypelengder oppgis i PM

Program

Fredag 19. august:
Klokken 18:00 Sprint v /Seaworkshallen

Lørdag 20. august:
Klokken 11:00 Langdistanse i Folkeparken
Kveld 18:00 Bankett på Seljestad ungdomsskole

Søndag 21. august:
Klokken 10:00 Stafett i Folkeparken